Emperia rośnie w siłę

JO
opublikowano: 09-09-2008, 12:13

Artur Kawa prezes Emperii uważa, że  konsolidacja jego firmy z Lewiatan Holding jest kolejnym krokiem w budowaniu największej w Polsce firmy handlowej. W dzisiejszym wystąpieniu w TVN CNBC przyznał, że pozytywna zgoda UOKiK na tego typu transakcję mile go zaskoczyła.

- Naszym obecnym celem jest stworzenie pod marką Tradis jednorodnego dystrybutora. Aby tego dokonać musimy scalić siedem spółek z tego segmentu. Po dokonaniu tego procesu zamierzamy znacznie przyspieszyć budowę kolejnych, coraz większych hal sprzedaży. Nowe takie centra powstają obecnie w Będzinie na Śląsku oraz w Stargardzie Szczecińskim. Poważnie myślimy o kolejnych punktach w Poznaniu, Toruniu i Bydgoszczy. Oprócz budowy sieci sprzedaży chcemy poszerzyć oferowany asortyment. Obecnie nasz klient może znaleźć około 65 proc. pożądanego towaru – powiedział prezes Emperii.

Prezes zapowiedział, że taka konsolidacja nie dotknie natomiast grupy detalistów.

Emperia chce uczynić wszystko, aby omijać pośredników w pozyskiwaniu produktów z zagranicy.

 – To w dużej mierze wpłynie na obniżenie kosztów – zaznaczył Artur Kawa.

Szef Emperii chce, aby jego firma łączyła się z międzynarodowymi grupami handlowymi. W przyszłym roku może pojawić się w Europie. Konkretnego kierunku ekspansji prezes nie zdradził.

Prezes nie wypowiedział się jednoznacznie, czy uda się Emperii wykonać plan zysku na 2008 rok. Podkreślił, że firma dynamicznie się rozwija i mocno inwestuje w rozwój grupy oraz jej infrastrukturą techniczną. Nie chciał się wypowiadać na temat godziwej ceny za akcje.

- Obecnie jest dobra okazja do zakupu akcji Empirii – zachęcił giełdowych graczy Kawa.

O godz. 11:45 kurs Emperii rósł o 2,3 proc. Tym samym znalazł się powyżej bariery 90 zł, którą nieskutecznie próbował pokonać w poprzednim tygodniu. W ciągu ostatnich pięciu sesji Emperia zyskała już 3,6 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Emperia rośnie w siłę