Emperia zarabia i kupuje

WIS
03-03-2010, 08:31

Znana grupa handlowa, zarządzana przez Artura Kawę, zapowiada na ten rok inwestycje o wartości 200 mln zł i kolejne przejęcia.

Artur Kawa, prezes Emperii
Zobacz więcej

Artur Kawa, prezes Emperii

Zajmująca się handlem hurtowym i detalicznym Grupa Handlowa Emperia w 2009 r. zwiększyła sprzedaż o ponad 5 proc., do 5,5 mld zł, a zysk netto o ponad 15 proc., do 68,2 mln zł. To jednak nie zadowala w pełni zarządu spółki, który w celu zapewnienia jej dalszego dynamicznego rozwoju szykuje już nowy program motywacyjny dla 50 kluczowych menedżerów grupy (opcje wymienne na akcje spółki w nagrodę za osiągnięte wyniki). Program przewidziany na lata 2010-12 stawia przed nimi dwa cele: całkowity zwrot z akcji Emperii nie mniejszy niż w przypadku WIG oraz zysk na akcję w 2010 r. na poziomie 5,62 zł, w 2011 r. 6,75 zł, a w 2012 r. 8,10 zł.

— Na ten rok planujemy wzrost sprzedaży do 6 mld zł, wzrost zysku netto oraz inwestycje wartości 200 mln zł (nowe magazyny, nowe sklepy). W planach mamy też fuzje i przejęcia — mówi Artur Kawa, prezes Emperii.

Na ten i przyszły rok firma planuje też wdrażanie różnego rodzaju nowego oprogramowania m.in. wspomagającego zarządzanie kadrami.

Zarząd spółki zapowiada też, że tak jak w latach poprzednich wypłaci akcjonariuszom dywidendę w wysokości około 15 proc. zysku za 2009 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / Emperia zarabia i kupuje