Enea będzie drugim producentem energii w Polsce

DI, PAP
opublikowano: 15-03-2017, 12:05
aktualizacja: 15-03-2017, 12:05

Po zakupie elektrowni Połaniec, Enea stanie się drugim po PGE producentem energii w Polsce - powiedział prezes Enei Mirosław Kowalik. Jak dodał, zakup Połańca wpisuje się w strategię spółki.

"Kupiliśmy podmiot niezadłużony, z dodatnim kapitałem obrotowym netto" - wskazał Kowalik. Podkreślił, że w Połańcu znajduje się największy blok biomasowy w Polsce, jeden z największych w Europie i na świecie.

Mirosław Kowalik, prezes Enea
Zobacz więcej

Mirosław Kowalik, prezes Enea fot. WM, Puls Biznesu

"Elektrownia będzie się nazywała +Enea Elektrownia Połaniec+" - zapowiedział Kowalik.

We wtorek zarząd Enei podał w komunikacie, że nabył 100 proc. akcji francuskiej Engie Energia Polska, za wstępną cenę 1 mld 264 mln 159 355 zł. Engie Energia Polska to piąty największy producent energii w Polsce. To do niej należała elektrownia w Połańcu o mocy ponad 1,8 GW.

Węglowa elektrownia Połaniec położona jest we wsi Zawada koło Połańca w woj. świętokrzyskim. Ma moc 1811 MW brutto, składa się z ośmiu bloków energetycznych o mocy 225 MW każdy. W 2013 roku zbudowano tam blok opalany biomasą.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Energetyka / Enea będzie drugim producentem energii w Polsce