Enea Operator zapowiada inwestycje

DI, PAP
opublikowano: 20-12-2010, 15:38

Enea Operator chce w przyszłym roku wydać na inwestycje, głównie w infrastrukturę sieciową, ponad 800 mln zł wobec około 600 mln zł planowanych na ten rok - poinformował w poniedziałek Przemysław Zaleski, wiceprezes ds. handlowych Enei Operator.

"Złożyliśmy do URE nasze plany rozwoju na pięć lat. Pojawiła się informacja, że na razie zatwierdzone będą plany na przyszły rok, a w połowie 2011 rok na lata kolejne. W przyszłym roku chcemy zainwestować ponad 800 mln zł, z czego ponad 90 proc. w infrastrukturę sieciową" - powiedział dziennikarzom Zaleski w kuluarach konferencji Power Ring.

Dodał, że chodzi o inwestycje zarówno w nowe przyłączenia, jak i modernizacje. Około 60 proc. inwestycji dotyczyć będzie wysokich napięć, a 30 proc. średnich i niskich.

"W kolejnych latach planujemy przyrost inwestycji, do 1,2 mld zł w 2015 roku" - powiedział wiceprezes Enei Operator.

Zaznaczył, że ostateczny poziom inwestycji zależeć będzie od tego, czy URE zatwierdzi te plany i czy będzie to możliwe z punktu widzenia administracyjno-prawnego.

"Mamy trudności z uzyskaniem pozwoleń, z naszego punktu widzenia ważne będą ustawy o korytarzach infrastrukturalnych i lasach państwowych" - powiedział wiceprezes Zaleski.

Dodał, że plany na ten rok zakładają inwestycje w sieci na poziomie ok. 600 mln zł, ale z powodu problemów z uzyskaniem zgód, plan może nie zostać wykonany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane