Energa Obrót kupi energię z OZE od Grupy Famur

  • PAP
opublikowano: 30-08-2021, 16:41

Energa Obrót zawarła kontrakt Grupą Famur z siedzibą w Katowicach w zakresie zakupu energii z odnawialnych źródeł - podało w poniedziałek biuro prasowe Grupy Energa.

Obowiązująca do końca 2024 r. umowa Grupy Famur z Energą Obrotem obejmuje zakup energii ze 136 farm fotowoltaicznych o mocy ok. 1 MW każda.

"Zawarta została przy tym na elastycznych, dopasowanych do klienta warunkach, ponieważ część tych aktywów dopiero powstanie – w bieżącym i przyszłym roku. Roczny wolumen energii, którą Energa Obrót odkupi od Grupy Famur po zakończeniu budowy wszystkich farm, szacowany jest na ok. 150 GWh" - wyjaśniło biuro prasowe koncernu energetycznego.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

Aktualnie w swoim portfelu Energa Obrót posiada umowy na zakup energii z odnawialnych źródeł o łącznej mocy ok. 2,5 GW, mogących dostarczyć rocznie ok. 4,5 TWh energii.

"Czyni ją to jednym z liderów rynku zakupu energii od wytwórców. Pozwala to na zdywersyfikowanie źródeł zakupu energii, a także sprawia, że Energa Obrót jest jedną z najbardziej +zielonych+ spółek na polskim rynku obrotu energią elektryczną" - podkreślono w komunikacie prasowym.

W 2018 r. klienci Energi Obrotu zużyli blisko 80 GWh energii z OZE potwierdzonej gwarancjami pochodzenia, podczas gdy w roku 2020 było to już ok. 354 GWh. Wśród kontrahentów, którzy skorzystali z zielonej, certyfikowanej energii, są m.in. duże zakłady produkcyjne i sklepy wielkopowierzchniowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane