Energa-Operator oferuje współpracę firmom

DI, PAP
02-01-2014, 15:41

37 tysięcy prac związanych z rozbudową i modernizacją sieci na łączną kwotę 550 mln zł planuje zlecić Energa-Operator SA w 2014 r. Spółka zaprasza do współpracy przedsiębiorstwa realizujące roboty budowlane i elektroenergetyczne oraz usługi projektowe.

Jak wyjaśnia w przesłanym komunikacie wiceprezes Energa-Operator Robert Świerzyński, celem akcji skierowanej do przedsiębiorców, w tym też do mniejszych, lokalnych firm jest budowa konkurencyjnego rynku usług budowlano-energetycznych. Dotychczas usługi te w znacznym stopniu zarezerwowane były dla spółek z grup energetycznych.

„Zaproszenie do współpracy kierujemy również do podmiotów, których pracownicy dysponują stosownymi uprawnieniami i szkoleniami, ale które nie mają doświadczenia w realizacji podobnych prac” – czytamy w komunikacie.

Firma zaznaczyła, że dotychczasowe doświadczenia wskazują, iż „prace budowlane i projektowe wykonywane przez firmy zewnętrzne charakteryzują się wymaganą przez Energię jakością, przy cenach pozwalających na poprawę efektywności wydatkowanych środków na inwestycje”.

Świerzyński zapowiedział, że duża waga będzie przywiązywana do przestrzegania przez kontrahentów zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. „Firmy lekceważące przepisy nie będą miały możliwości współpracy z nami” – podkreślił.

Poinformowano, że spółka stworzyła w ub.r. Rejestr Kwalifikowanych Wykonawców Energa-Operator. Obecność w rejestrze gwarantuje m.in.: uproszczenie i przyspieszenie procesów formalnych udzielania zamówień, otrzymywanie bieżących informacji o planowanych inwestycjach, uczestnictwo w jasnych i konkurencyjnych procedurach przetargowych oraz możliwość otrzymania referencji jako kwalifikowany wykonawca. Wpis do rejestru jest bezpłatny.

Energa-Operator SA z siedzibą w Gdańsku jest jednym z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Działa w północnej i środkowej części kraju (obszar 75 tys. km kw., czyli ok. 1/4 obszaru Polski). Z usług spółki korzysta 2,9 mln gospodarstw domowych i firm, co daje około 17-procentowy udział w polskim rynku energii elektrycznej. Spółka eksploatuje 193 tys. km linii elektrycznych wszystkich napięć, którymi przesyła ponad ok. 20 TWh energii rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Energa-Operator oferuje współpracę firmom