Energa Operator uporała się z awariami wywołanymi przez orkan Grzegorz

PAP
opublikowano: 30-10-2017, 20:22
aktualizacja: 30-10-2017, 20:35

Na obszarze działania Energi Operatora podłączenia po niedzielnym orkanie Grzegorz zostały zakończone; w ciągu doby udało się przywrócić zasilanie do 35 tys. odbiorców – podała spółka. Normalizuje się też sytuacja hydrologiczno-meteorologiczna w rejonie Gdańska.

Energa Operator w poniedziałek wieczorem poinformowała, że „technicy pracują jeszcze w terenie przy pojedynczych zgłoszeniach reklamacyjnych, wszystkie z nich dotyczą linii niskiego napięcia”.

Spółka przypomniała, że „w niedzielę bez dostępu do energii elektrycznej było ponad 4 tys. odbiorców w woj. zachodnio-pomorskim, 9 tys. w woj. pomorskim, 3,6 tys. w woj. warmińsko-mazurskim, 11 tys. w woj. kujawsko-pomorskim, 4,5 tys. w woj. mazowieckim i 3 tys. w woj. wielkopolskim”. Huraganowe podmuchy wiatru doprowadziły do uszkodzenia sieci średniego i niskiego napięcia, a także wyłączeń na pięciu liniach 110 kV.

Rzeczniczka prezydenta Gdańska Magdalena Skorupka-Kaczmarek poinformowała w poniedziałek wieczorem, że „do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego nie wpływają zgłoszenia bezpośrednio związane z sytuacją hydrologiczno-meteorologiczną”. „Nadal jednak w związku z silnym wiatrem i cofką obserwowany jest wysoki poziom wody w kanałach, chociaż stan wody ma trend malejący i stopniowo opada” - podano.

Aktualnie nie odnotowuje się ciągłych opadów deszczu. W godzinach nocnych przewidywane jest dalsze słabnięcie siły wiatru.

Rzeczniczka zapewniła, że "ekipy Gdańskich Wód monitorują sytuację w swoich rejonach i pozostają w gotowości do działania". Molo w Brzeźnie i falochron zachodni są zamknięte do odwołania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu