Energetyka inwestuje w cc

Marcin Złoch
opublikowano: 04-02-2004, 00:00

Autorzy systemów call center przekonują, że energetyka powinna szerzej wykorzystywać ich produkty.

Producenci systemów call center zwracają uwagę na sektor energetyczny.

— Call center sprawdza się wszędzie tam, gdzie ma miejsce masowy kontakt z klientami, więc energetyka jak najbardziej wpisuje się w tę definicję. CC może pomóc np. w wyjaśnianiu wątpliwości odnośnie do rachunków — przekonuje Mariusz Bieliński, key account manager Kapsch TeleCom.

Kinga Nowakowska, dyrektor generalny Call Center Poland, dodaje, że w związku z coraz powszechniejszym korzystaniem z kart płatniczych i pojawieniem się aplikacji gwarantujących bezpieczeństwo zawieranych przez telefon transakcji, call center mogą przejąć rolę kas, w których pobierane są opłaty.

Pomimo wielu zalet dla użytkowników technologia call center, poza kilkoma wyjątkami, do których zaliczyć można zakłady energetyczne: Kalisz, Warszawa-Teren i Płock, nie wypiera obsługi bezpośredniej. Według menedżerów firm komunalnych, które nie korzystają z instalacji CC, 3 najważniejsze tego przyczyny to: wysokie nakłady na inwestycję, konieczność zmian organizacyjnych i przyzwyczajenie klientów.

— Przy obecnie panującym w Polsce przekonaniu, że przez call center obsługuje się lepszy segment klientów, a co za tym idzie: do CC trzeba kupić sprzęt na światowym poziomie, nakłady na wdrożenie CC są rzeczywiście znaczne — w granicach kilku mln złotych za CC o kilkudziesięciu stanowiskach — informuje Klaudiusz Klobuch, starszy konsultant Andersen Business Consulting.

— Najprostsze call center dla 10-15 agentów to koszt 15 tys. dolarów, a instalacja na 20-25 stanowisk obsługujących kilka kanałów komunikacji to wydatek 100- -300 tys. dolarów — potwierdza Michał Jeżewski, indirect channel manager Avaya Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Złoch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Energetyka inwestuje w cc