Energetyka, światłowody, pomiary

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 15:21
aktualizacja: 08-02-2022, 13:51

Od małych zleceń elektrycznych do farm wiatrowych – przez ponad 30 lat Gazela z Wejherowa przebyła daleką drogę.

Od ponad roku w gminie Biały Bór (województwo zachodniopomorskie) rośnie las elektrowni wiatrowych. Łącznie staną tam 42 siłownie, każda o mocy 3,45 MW, co w sumie da 144,9 MW, a to powinno wystarczyć do zasilenia 100 tys. gospodarstw domowych. Budująca farmę hiszpańska firma Grupy Uriel Inversiones zaprosiła do udziału w projekcie przedsiębiorstwo El-Mark z Wejherowa. Zaangażowanie go w tak trudne przedsięwzięcie świadczy o najwyższym poziomie profesjonalizmu, które gazelowa „dwójka” z województwa pomorskiego zdobywała przez 32 lata.

Praca dla globalnych gigantów

Spółka specjalizuje się w budowie linii energetycznych i komunikacyjnych oraz związanych z nimi konstrukcji. Prężnie działa w branży elektroenergetycznej i teletechnicznej, zarówno w Polsce, jak i Niemczech. Operator z Pomorza zrealizował 460 tys. m sieci światłowodowych, 450 tys. m linii średniego napięcia i 120 tys. m linii wysokiego napięcia. Jak na zespół liczący 80 osób jest to imponujący wynik. Wejherowska Gazela zatrudnia wykwalifikowaną kadrę techniczną oraz współpracuje z biurami projektowymi i ekspertami z dziedziny energetyki, prawa, IT i zarządzania. Marek Kierznikowicz, prezes El-Marku, twierdzi, że za sukcesem jego firmy stoją przede wszystkim skuteczni i godni zaufania fachowcy, którzy dzięki doświadczeniu oraz możliwościom wykorzystywania nowoczesnego sprzętu poradzą sobie z największymi wyzwaniami.

Firma powstała w 1989 r. Jej początki były skromne. Wykonywała niewielkie prace elektryczne. Sukcesywnie poszerzała jednak swoje kompetencje i zakres usług. Obecnie powierza się jej najbardziej zaawansowane zlecenia dotyczące energetyki odnawialnej i zawodowej, infrastruktury światłowodowej i pomiarów linii kablowych. Duża ich część pochodzi zza zachodniej granicy.

Jak zaznacza Marek Kierznikowicz, klienci El-Marku mogą mieć pewność, że bez względu na trudności wszystkie projekty będą wykonane z najwyższą starannością, sumiennie i na czas. W końcu dewizą spółki jest odpowiedzialność za słowo. Gwarancją jakości usług są liczne branżowe nagrody i wyróżnienia oraz referencje. „Na uwagę zasługuje fakt wysokiego i profesjonalnego usprzętowienia firmy El-Mark oraz bardzo dobra organizacja pracy. To wykonawca solidny i godny zaufania” – chwali Electrum z Białegostoku. „Prace zostały ukończone prawidłowo i w wyznaczonym terminie. Potwierdzamy sprawność organizacyjną firmy oraz jej doświadczenie i zaangażowanie” – dodaje PBDI Toruń. Do pochwał dołącza się Olmex z Baczewa (województwo warmińsko-mazurskie): „Polecamy PREiB El-Mark Marek Kierznikowicz z siedzibą w Wejherowie jako rzetelnego wykonawcę usług instalacyjnych na kablowej sieci SN”. Wśród klientów Gazeli spod Trójmiasta są międzynarodowi teleoperatorzy (T-Mobile, Vodafone, Deutsche Telekom), producenci kabli (Tele-Fonika Kable), wykonawcy infrastruktury dla OZE (Onde, GEO Renewables), wytwórcy produktów używanych w sieciach elektroenergetycznych (Pfisterer).

Czy coś zagraża rozwojowi pomorskiej spółki? Czynnikiem spowalniającym ekspansję i rozkwit mogą być problemy kadrowe. Firma potrzebuje wysokiej klasy inżynierów, elektryków, operatorów maszyn, kierowców, mechaników i pracowników fizycznych, a są to zasoby, o które zabiega wiele innych przedsiębiorstw o podobnym profilu działalności. Dzięki dobrym warunkom pracy w El-Marku, firmie udaje się pozyskiwać świetnych fachowców. To niejedyna rzecz, która pozwala Gazeli z Wejherowa patrzeć z optymizmem w przyszłość. W Polsce nastał boom na OZE i farmy wiatrowe, takie jak ta w Białym Borze. Wygląda na to, że firmie, na której czele stoi Marek Kierznikowicz, nie zabraknie ambitnych zleceń w przyszłym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane