Energia odnawialna dla domu

  • DI
opublikowano: 16-12-2021, 23:41
aktualizacja: 08-02-2022, 13:40

Od początku istnienia firmy właściciele Res Energy BGW zakładali wprowadzenie na rynek własnych produktów. W 2022 r. zrealizują ten cel, rozpoczynając produkcję domów modułowych.

Przedsiębiorstwo rodzinne Res Energy, oferujące rozwiązania w zakresie energetyki odnawialnej, powołali do życia w 2013 r. prawnik Marcin Burza, specjalista ds. energetyki i telekomunikacji Marcin Gołaszewski oraz specjalista ds. sprzedaży Grzegorz Wardaszko. Firma, jako pierwsza w województwie warmińsko-mazurskim, zajęła się profesjonalną realizacją projektów fotowoltaicznych różnej wielkości. W kolejnych latach została rozbudowana o dział pomp ciepła, budowlany i termomodernizacji oraz sprzedaży.

Zespół Res Energy wyróżnia się na tle konkurencji dużymi kompetencjami.

– W porównaniu do innych przedsiębiorstw działających w branży, poza samą wiedzą i doświadczeniem technicznym gwarantujemy obsługę prawną procesów inwestycyjnych w odnawialne źródła energii oraz finansowania, w tym dotacji unijnych. Nasza oferta jest kompleksowa, bazujemy na własnych pracownikach, a nie na podwykonawcach – mówi Marcin Burza, prezes spółki Res Energy BGW.

Oferta Res Energy nie ogranicza się do popularnych w ostatnim czasie elektrowni fotowoltaicznych. Poza nimi można w niej znaleźć również pionowe mikroturbiny wiatrowe czy profesjonalne magazyny energii.

– Uważamy, że po zmianie w ustawie o odnawialnych źródłach energii stosowanie różnych technologii, które będą się uzupełniały wraz z magazynem energii, pozwoli na utrzymanie atrakcyjnej stopy zwrotu z inwestycji – wyjaśnia Marcin Burza.

Apetyt na rozwój firma ma jednak dużo większy. Chociaż pandemia COVID-19 nie wpłynęła szczególnie na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, to czas pracy zdalnej przysłużył się powstawaniu i opracowywaniu nowych pomysłów. W ten sposób zrodziła się idea wprowadzenia na rynek własnych produktów. Sytuacja na rynku budowlanym, zmiany w prawie, coraz surowsze wymogi, doświadczenie w realizacji projektów z zakresu gospodarki niskoemisyjnej oraz energooszczędnego budownictwa, jak również portfel własnych projektów spowodowały, że postanowiono wejść na rynek budownictwa modułowego. W 2022 r. rozpoczną się przygotowania do budowy fabryki energooszczędnych budynków modułowych w Pasymiu. W ramach inwestycji planowane jest postawienie hali produkcyjnej wraz z niezbędnym zapleczem o łącznej powierzchni około 4 tys. mkw., zakup urządzeń do zaprojektowanej linii technologicznej do produkcji ścian budynków i montażu obiektów modułowych oraz kontenerowych.

– Inwestycja pozwoli na dywersyfikację przychodów, obniżenie kosztów realizacji własnych projektów deweloperskich oraz pozytywnie wpłynie na rozwój firmy – uważa Marcin Burza.

To nie koniec projektów.

– Na przełomie roku chcemy skończyć budowę siedziby zlokalizowanej niedaleko Parku Naukowo-Technologicznego. Uruchomimy tam pierwszy w Olsztynie salon energii odnawialnej oraz budownictwa energooszczędnego. W jednym miejscu będziemy mogli na żywo zobaczyć, jak działają panele fotowoltaiczne, turbiny wiatrowe, magazyny energii, ładowarki samochodowe, pompy ciepła. Będzie również możliwość obejrzenia projektów domów energooszczędnych oraz konsultacji z naszymi doradcami – opowiada Marcin Burza.

– Równolegle z budową fabryki przewidujemy inwestycję w Centrum Badawczo-Rozwojowe, co wypełni ostatnią lukę w działalności firmy – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane