PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Energizer pozwał Duracella

opublikowano: 01-10-2019, 09:41

Producent baterii Energizer pozwał producenta baterii Duracell. Zarzuca mu wprowadzanie w błąd konsumentów, donosi Reuters.

W pozwie złożonym w sądzie na Manhattanie Energizer Holdings twierdzi, że reklama na opakowaniach nowych baterii „Optimum” Duracella wprowadzają konsumentów w błąd twierdzeniem, że oferują „ekstra żywotność” i „ekstra moc”, gdy jednocześnie tzw. drobnym drukiem umieszczono tam także informację, iż nowe baterie mogą być lepsze od innych baterii Duracella, a nie rywali spółki, a do tego tylko w niektórych urządzeniach.

fot. Bloomberg

Energizer przekonuje w pozwie, że „niewielkie” i „sporadyczne” korzyści oferowane przez baterie „Optimum” nie są warte wspominania w reklamie. Domaga się kary finansowej dla Duracella za wprowadzanie w błąd konsumentów, a także zaprzestania reklamy.

Reuters przypomina, że Duracell to spółka należąca do Berkshire Hathaway. Wehikuł inwestycyjny słynnego Warrena Buffetta przejął ją w lutym 2016 roku od Procter & Gamble.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane