Energoaparatura wciąż pod kreską

KZ
05-11-2008, 00:00

Katowicka spółka chce w tym roku mieć 50 mln zł przychodów. Na razie jej sporo brakuje, ale październik przyniósł nadzieję.

Katowicka spółka chce w tym roku mieć 50 mln zł przychodów. Na razie jej sporo brakuje, ale październik przyniósł nadzieję.

W trzecim kwartale zysk netto Energoaparatury obniżył się o 22 proc., do 722 tys. zł. Przychody i zysk operacyjny jednak wzrosły o — odpowiednio — 11 proc. (do 11,5 mln zł) i 56 proc. (do 1,0 mln zł). Dziewięć miesięcy roku nie wystarczyło jednak jeszcze do wydźwignięcia się wyniku netto nad kreskę. Strata netto na koniec września sięga 114 tys. zł.

Narastająco po trzech kwartałach przychody wynoszą 28,6 mln zł. Są minimalnie wyższe niż przed rokiem. Przypomnijmy — szefowie spółki podkreślali, że celem na ten rok jest sprzedaż na poziomie 50 mln zł. W jej osiągnięciu powinny pomóc zlecenia otrzymane w październiku: w sumie znaczących było pięć, o łącznej wartości 18 mln zł. Część z nich będzie rozliczona jeszcze do końca tego roku.

Inwestorzy na publikację wyników zareagowali wzrostem kursu. Na zamknięciu za akcję płacono 1,12 zł po wzroście o 5,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Energoaparatura wciąż pod kreską