Energoinstal chwali się wynikami

ANP
opublikowano: 30-07-2009, 00:00

Producent kotłów zapowiada dwucyfrową dynamikę wzrostu po półroczu. Przejęcia mogą się przeciągnąć.

Producent kotłów zapowiada dwucyfrową dynamikę wzrostu po półroczu. Przejęcia mogą się przeciągnąć.

Katowicki Energoinstal nie ma powodów do zmartwień. Przynajmniej po pierwszym półroczu.

— Pokażemy bardzo dobre wyniki. Można spodziewać się dwucyfrowej dynamiki wzrostu na wszystkich wskaźnikach w porównaniu z pierwszym półroczem 2008 r. — mówi Stanisław Więcek, prezes Energoinstalu.

Po pierwszych trzech miesiącach roku przychody wyniosły 69 mln zł, a zysk netto 7,7 mln zł. Po pierwszym półroczu 2008 r. firma miała 53,10 mln zł sprzedaży, 89 tys. zł zysku netto i 7,57 mln zł zysku operacyjnego. 90 proc. przychodów firmy pochodzi z eksportu.

Portfel zamówień na ten rok Energoinstal ma pełen.

— Mimo to wciąż odczuwam spowolnienie w Europie Zachodniej. Kontrakty są uzależnione od uzyskania finansowania. Obecnie zdobywamy więc drobne zlecenia i czekamy na rozstrzygnięcie wielu przetargów w Polsce — dodaje Stanisław Więcek.

Firma ma złożone oferty na ponad 300 mln zł, a ich rozstrzygnięcia spodziewa się w ciągu dwóch-trzech miesięcy.

Prezes liczył też na inwestycje w spalarnie śmieci.

— Jest rządowa lista spalarni, są na nie pieniądze, tylko wciąż brak decyzji. Prawdopodobnie przetargi ruszą w 2010 r. — uważa prezes spółki.

Opóźniają się też dwa przejęcia firm z branży energetycznej z obszarów automatyki i turbin. Miały być sfinalizowane w tym kwartale.

— Dopniemy je do końca roku. Udziałowcami tych firm jest sektor państwowy i stąd przedłużające się rozmowy — dodaje prezes Energoinstalu.

Władze firmy nie planują większych inwestycji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu