Energomontaż na dużym plusie

ANP
opublikowano: 03-11-2009, 00:00

Akcje spółki drożały po publikacji wyników. Wysokie marże to zasługa wydarzeń jednorazowych.

Akcje spółki drożały po publikacji wyników. Wysokie marże to zasługa wydarzeń jednorazowych.

Przed poniedziałkową sesją Energomontaż Północ z grupy Polimeksu-Mostostalu pochwalił się wynikami. W trzecim kwartale 2009 r. zysk netto grupy przypadający na akcjonariuszy większościowych wzrósł o 243 proc., do 20,5 mln zł r/r, a przychody o 49 proc., do 111,65 mln zł r/r.

Akcje spółki drożały o kilka procent. Notowania zakończyły na 2,34-procentowym plusie, po 13,30 zł za akcję.

— Wyniki oceniamy jako bardzo dobre. Zwracamy uwagę, że zysk operacyjny i netto zostały zaburzone wpływem zdarzenia jednorazowego, tj. rozliczenia umorzenia części zobowiązań w wyniku zakończenia układu (11,5 mln zł nieobciążone podatkiem). Ale nawet korygując wyniki o tę wartość, zysk operacyjny wyniósłby 10,8 mln zł (+75 proc. r/r), a zysk netto 9 mln zł (+50 proc. r/r) — napisał Michał Sztabler z PKO BP.

Od początku roku skonsolidowane przychody wzrosły do 300,9 mln zł (o 36 proc. więcej r/r). Wpłynęła na to głównie wykonanie dużych zleceń uzyskanych w 2008 r. m.in. na Instalacje Odsiarczania Spalin w Elektrowni Kozienice. Skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom większościowym po trzech kwartałach wyniósł 34 mln zł.

— Wzrost marży operacyjnej i netto [odpowiednio: 12,1 proc. i 13,5 proc. — red.] jest tak wysoki z powodu zaksięgowania dodatkowego zysku. Jednak i bez niego marże po trzech kwartałach tego roku są wyższe niż przed rokiem– mówi cytowany w komunikacie Przemysław Milczarek, wiceprezes Energomontażu Północ.

Zaznacza jednak, że coraz trudniej będzie je utrzymywać na tak wysokim jak obecnie poziomie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy