Energomontaż Północ ma umowy za ponad 56 mln zł

DI
opublikowano: 09-02-2009, 11:15

Energomontaż-Północ i Polimex Sices zawarły 9 lutego 2009 roku umowę na budowę instalacji hydrokrakingu dla Grupy Lotos w ramach Programu 10+ realizowanego przez gdańską rafinerię.

Szacunkowe wynagrodzenie Energomontażu-Północ z tytułu umowy z Polimex Sices to 45,5 mln zł netto. Ostateczna wartość wynikać będzie z rzeczywistych ilości wykonanych i potwierdzonych prac.

Kontrakt na realizację całej instalacji hydrokrakingu dla Lotosu wygrał Polimex-Mostostal, a jego generalnym wykonawstwem zajmuje się Polimex Sices. Ta ostatnia spółka zleciła pod koniec stycznia br. firmie z Grupy Energomontażu-Północ także prefabrykację rurociągów oraz podpór rurociągów dla instalacji MHC. Wykona je Energop, za co otrzyma szacunkowe wynagrodzenie w wysokości 10,5 mln zł.

23 lutego Energomontaż-Północ opublikuje wyniki finansowe za IV kwartał 2008 roku. Zdaniem odpowiedzialnego za finanse wiceprezesa Milczarka można spodziewać się pozytywnych rezultatów.

– Czwarty kwartał był bardzo dobry. Zakładane w budżecie na cały ubiegły rok marże, a co idzie wynik netto zostały zrealizowane. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zakończyliśmy i rozliczyliśmy już wszystkie „złe” kontrakty z wcześniejszych lat, a każdą nową umowę zawieraliśmy już przy zakładanych marżach. W 2008 roku były one znacznie lepsze niż w poprzednich latach. Dzięki temu i wynik finansowy będzie znacznie wyższy niż w 2007 roku – tłumaczy Milczarek.

Po trzech kwartałach 2008 roku Grupa Energomontażu-Północ notowała ponad 220 mln zł sprzedaży i 11,8 mln zł zysku netto.

Także obecny rok zapowiada się dla Grupy Energomontażu dobrze.

– Portfel zleceń na 2009 rok wraz z podpisanymi właśnie umowami dla Lotosu wynosi ponad 300 mln zł. Jeszcze nigdy w historii na początku roku nie mieliśmy zapewnionej tak dużej sprzedaży – mówi wiceprezes Milczarek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane