Czytasz dzięki

Energomontaż Północ zakończy rok stratą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-08-2005, 15:20

Energomontaż Północ liczy, że trzeci i czwarty kwartał zakończy zyskiem, ale nie zniweluje on 27,2 mln zł straty netto z pierwszego półrocza i spółka zakończy 2005 rok na minusie - poinformowali przedstawiciele spółki.

Energomontaż Północ liczy, że trzeci i czwarty kwartał zakończy zyskiem, ale nie zniweluje on 27,2 mln zł straty netto z pierwszego półrocza i spółka zakończy 2005 rok na minusie - poinformowali przedstawiciele spółki.

Prezes Energomontażu Północ Włodzimierz Dyrka powiedział podczas środowego spotkania z dziennikarzami, że po audycie spółka zdecydowała się na utworzenie rezerw w drugim kwartale 2005 roku na poziomie 22,9 mln zł, z czego 16,9 mln zł stanowią rezerwy wynikające z przeterminowanych należności. Utworzenie rezerw spowodowało, że pierwsze półrocze Energomontaż Północ zakończył stratą netto w wysokości 27,2 mln zł. Prezes dodał, że spółka współpracuje z kancelarią prawniczą w celu windykacji wierzytelności z lat 2002 i 2003.

W pierwszym półroczu spółka miała 10,2 mln zł straty na sprzedaży i 28,1 mln zł straty na działalności operacyjnej.

Energomontaż Północ jest w trakcie konsolidacji z pięcioma spółkami zależnymi. "Do pełnej konsolidacji przedsiębiorstwa dojdzie w listopadzie lub w grudniu. W nowy rok chcemy wejść jako jedna firma. Wybierzemy raczej ścieżkę zakupu spółek, gdyż jest to droga o kilka miesięcy szybsza" - powiedział Dyrka.

"Plan konsolidacji i restrukturyzacji, którego główny etap zakończy się z końcem tego roku, pozwoli na osiąganie zysku w roku 2006 i w latach następnych" - powiedział Dyrka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane