Energomontaż Południe nabiera mocy

ANP
19-03-2010, 00:00

Portfel spółki jest coraz pokaźniejszy, a to nie koniec zleceń. Będą też przejęcia.

Portfel spółki jest coraz pokaźniejszy, a to nie koniec zleceń. Będą też przejęcia.

Energomontaż Południe, którego 25 proc. akcji należy do giełdowego PBG, ma powody do zadowolenia. Portfel zamówień opiewa na 480 mln zł, z czego 329,5 mln zł przypada do realizacji w tym roku (w tym 145 mln zł to eksport).

— W złożonych i składanych wkrótce ofertach mamy 1,5 mld zł, i to bez uwzględniania planowanych inwestycji elektrowni w nowe bloki. Czekamy na wysyp krajowych zleceń, bo zapotrzebowanie będzie ogromne, m.in. PGE, Taurona, Enei czy RWE. Pozyskaliśmy też dużo kontraktów na rynku niemieckim, na którym jesteśmy najsilniejszą polską firmą w branży energetycznej — mówi Andrzej Hołda, prezes Energomontażu Południe.

Ostatnio spółka pochwaliła się m.in. zleceniem dla Alstoma w Elektrowni Bełchatów za ponad 70 mln zł. Prezes ujawnia, że wkrótce do portfela mogą wpaść dwa kolejne zlecenia w Bełchatowie wartości kilkaset milionów złotych. Ma też nadzieję na zamówienia w Łaziskach i Jaworznie, a także na kolejny kontrakt w Niemczech za 100 mln zł.

— Perspektywy dla spółki oceniam dobrze z powodu zapowiadanych gigantycznych inwestycji w sektorze energetycznym. Jesteśmy bowiem u progu największego w historii kraju programu inwestycyjnego w energetyce. PBG z Energomontażem mogą być jednym z jego głównych beneficjentów — uważa Adrian Kyrcz, analityk DM IDMSA.

W 2009 r. grupa Energomontażu miała 275,7 mln zł przychodów, a jednostkowo — 284,9 mln zł.

— Spodziewam się, że na koniec roku przychody skonsolidowane i jednostkowe wzrosną o 20 proc. r./r. — mówi prezes.

— Patrząc na portfel zamówień spółki i szanse zdobycia kolejnych dużych zleceń w tym roku spodziewam się, że wyniki Energomontażu będą lepsze, niż zapowiadane przez zarząd. Do wyniku dołoży się też sprzedaż mieszkań na katowickim osiedlu Ligota — dodaje Adrian Kyrcz.

Spółka planuje przejęcia firm konstrukcyjno-projektowych i o potencjale wykonawczym i technologicznym. Na ten cel chce przeznaczyć w ciągu 1-2 lat 50 mln zł z ostatniej emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Energomontaż Południe nabiera mocy