Energomontaż - Południe wychodzi na prostą

Anna Pronińska
opublikowano: 27-09-2007, 00:00

Katowicka spółka chce głównie rozwijać się w branży energetycznej. Zyski wypracuje jednak na działalności deweloperskiej.

Katowicka spółka chce głównie rozwijać się w branży energetycznej. Zyski wypracuje jednak na działalności deweloperskiej.

Energomontaż-Południe, spółka specjalizująca się w budownictwie energetycznym i przemysłowym, a ostatnio rozwijająca działalność deweloperską, wychodzi wreszcie na prostą. Po kłopotach finansowych związanych z rosnącymi kosztami i realizacją kontraktów sprzed lat (rok 2006 spółka zakończyła stratą netto na poziomie 9,6 mln zł) teraz ma pojawić się zysk.

— Zamierzamy mieć 12,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 248,5 mln zł przychodów. Zysk będzie wypracowany raczej z działalności deweloperskiej niż podstawowej — mówi Wojciech Nazarek, od września nowy prezes Energomontażu-Południe.

Obecnie spółka realizuje dwa projekty deweloperskie. We Wrocławiu powstaje kompleks mieszkalno-biurowy Legnicka Park Popowice. W tym roku spółka planuje sprzedaż 82 proc. mieszkań, a prace mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2008 r. Z kolei w Katowicach Energomontaż-Południe buduje osiedle mieszkaniowe. Ale to nie działalność deweloperska ma być motorem napędzającym spółkę. Prezes stawia głównie na energetykę.

— Moim celem jest przeprowadzenie restrukturyzacji, która umocni pozycję spółki w branży — dodaje prezes.

Spółka rozważa akwizycje.

— Bardzo intensywnie rozglądamy się za pozyskaniem spółek z branży. Patrzymy raczej na polskie firmy. W tym roku jednak nie zdążymy z akwizycjami — mówi Wojciech Nazarek.

We wtorek akcje Energomontażu-Południe drożały w oczekiwaniu na prognozy, zyskując na zamknięciu 8,6 proc., czyli 4,92 zł za walor. Wczoraj jednak papiery traciły. Na koniec sesji za jedną akcję Energomontażu-Południe płacono 4,60 zł, o 6,5 proc. mniej niż we wtorek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Energomontaż - Południe wychodzi na prostą