Energomontaż - Południe zbliża się do 300 mln zł

ANP
opublikowano: 10-07-2008, 00:00

Spółka dostała kolejne zlecenie od francuskiego Alstomu. Jej portfel staje się coraz grubszy. A to nie koniec.

Spółka dostała kolejne zlecenie od francuskiego Alstomu. Jej portfel staje się coraz grubszy. A to nie koniec.

Energomontaż-Południe, spółka specjalizująca się w budownictwie energetycznym, przemysłowym i prowadząca działalność deweloperską, podpisała kontrakt z francuskim koncernem Alstom. Jego wartość to 23 mln zł.

— To już trzecie zlecenie od Alstomu w Elektrowni Bełchatów. Łączna wartość umów z koncernem na prace na terenie XIII bloku Bełchatowa sięga ponad 65 mln zł — mówi Andrzej Hołda, wiceprezes Energomontażu-Południe.

Specjalistyczne prace rozpoczną się w grudniu i potrwają siedem miesięcy.

— Kontrakt zostanie zaliczony do wyniku 2009 r. — dodaje wiceprezes.

Od początku roku katowicka spółka podpisała umowy na blisko 300 mln zł. Firma sygnalizuje, że wkrótce mogą pojawić się kolejne zlecenia od Alstomu.

— Zabiegamy o duże kontrakty na rynkach niemieckim i holenderskim. Ich wartość jest podobna do najnowszego zlecenia w Elektrowni Bełchatów — ujawnia Andrzej Hołda.

Dodaje, że spółka negocjuje też spore zlecenia na rynku koksowniczym i cementowym.

Jak pisaliśmy wczoraj, Energomontaż-Południe zamierza wygaszać działalność deweloperską, by skoncentrować się na podstawowym biznesie: energetyce i budownictwie przemysłowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy