Energomontaż w Kozienicach

ANP
13-06-2008, 00:00

Do portfela warszawskiej spółki trafił duży kontrakt. Jej prezes zapewnia, że firma jest gotowa na kolejne wyzwania.

Do portfela warszawskiej spółki trafił duży kontrakt. Jej prezes zapewnia, że firma jest gotowa na kolejne wyzwania.

Energomontaż-Północ, specjalizujący się w usługach dla sektorów energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, zdobył w konsorcjum z japońskim koncernem Hitachi kontrakt na budowę instalacji w Elektrowni Kozienice o całkowitej wartości 260,9 mln zł. Giełdowej spółce przypadnie 131,56 mln zł. Formalne podpisanie umowy ma nastąpić w ciągu najbliższych tygodni.

— To jedna z największych inwestycji proekologicznych w polskiej energetyce w ostatnich latach i kolejny dowód na to, że zapowiadane od kilku lat projekty modernizacyjne przechodzą z fazy planów do realizacji. Jesteśmy przygotowani do następnych wielkich projektów w energetyce — mówi Włodzimierz Dyrka, prezes Energomontażu-Północ.

Zlecenie dotyczy budowy instalacji odsiarczania spalin w Elektrowni Kozienice i jest największym od kilkunastu lat pojedynczym kontraktem Energomontażu-Północ. To również trzecia pod względem wartości pojedyncza umowa zawarta przez spółkę w tym roku. Poprzednie dotyczyły m.in. budowy instalacji PTA (produkcja kwasu tereftalowego) w Anwilu Włocławek o wartości 74,38 mln zł oraz budowy instalacji hydroodsiarczania oleju napędowego HON-VII w PKN Orlen na ponad 56 mln zł.

Instalacja w Kozienicach będzie obsługiwała dziesiąty blok elektrowni o mocy 500 MW. Energomontaż-Północ wykona głównie prace budowlano-montażowe i projektowe. Japoński koncern zaś dostarczy część urządzeń instalacji odsiarczania oraz licencje na ich użytkowanie.

Energomontaż-Północ od wielu miesięcy przygotowywał się do kontraktu z Hitachi.

— Jesteśmy obecni w Kozienicach od 1970 r. W praktyce to Energomontaż-Północ budował i prowadzi remonty w tej elektrowni — mówi Włodzimierz Dyrka.

Budowa instalacji odsiarczania spalin rozpocznie się we wrześniu. Zakończenie robót planowane jest na grudzień 2010 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Energomontaż w Kozienicach