ENERGOPOL-7 BUDUJE RUROCIĄG DLA PKN

Barbara Kwiecińska
opublikowano: 07-11-2000, 00:00

ENERGOPOL-7 BUDUJE RUROCIĄG DLA PKN

Za 121-km odcinek poznańskie przedsiębiorstwo zainkasuje 50 mln złotych

REFERENCJE: W przetargach ważne są referencje. Bez nich trudno się przebić. Dlatego zrobimy wszystko, aby otrzymać od PKN jak najlepszą ocenę — mówi Paweł Rakiewicz, dyrektor handlowy Energopol-7 Poznań. fot. M. Krzemiński

Energopol-7 Poznań przystąpił do układania rur na wielkopolskim odcinku rurociągu paliwowego z Płocka do bazy w Ostrowie Wlkp. Roboty mają zakończyć się we wrześniu 2001 roku.

PKN Orlen rozpoczął budowę rurociągu energetycznego o średnicy 406 mm, którym z rafinerii w Płocku przesyłany będzie olej napędowy i benzyny do bazy powstającej w Ostrowie Wlkp. Inwestor podzielił trasę na dwie części. Niespełna 100-km odcinek mazowiecki przypadł w udziale Gazobudowie z Zabrza, natomiast na wykonawcę części wielkopolskiej o długości 121 km wybrano Energopol-7 z Poznania.

E-7 liczy na więcej

Kontrakt Orlenu z Energopolem-7 opiewa na prawie 50 mln zł. Przekazanie rurociągu do użytku ma nastąpić we wrześniu 2001 r.

— Energopol-7 będzie odpowiadał kompleksowo za wykonanie całego zadania, natomiast bezpośrednio będzie realizować roboty technologiczne: przygotowanie trasy, wykonanie wykopów, spawanie rur, przeprowadzenie próby rurociągu, zasypanie go i rozruch technologiczny — wyjaśnia Paweł Rakiewicz, dyrektor handlowy Energopolu-7.

Zlecenia na wykonanie rurociągu są w Polsce bardzo rzadkie.

— Zależy nam na tym, aby dobrze wypaść przy realizacji tego kontraktu. Chcemy utrzymać dalszą współpracę z PKN Orlen, aby nie był to jednorazowy kontakt. Sądzimy, że PKN w bliższej czy dalszej przyszłości będzie budował rurociągi i chcielibyśmy uczestniczyć w ich realizacji — twierdzi Paweł Rakiewicz.

Praca dla kooperantów

Aby wywiązać się z zadania, wykonawca generalny musi zrealizować pięć przewiertów bezwykopowych pod rzekami: po dwa na Warcie i Prośnie oraz jeden na Nerze. Poznańska firma zamierza zaangażować do tego podwykonawców. Zgodnie z przyrzeczeniem ofertowym przy pracach rekultywacyjnych i odbudowie urządzeń melioracyjnych zostaną wykorzystane lokalne przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Kwiecińska

Polecane