Enion podniósł ceny prądu dla klientów indywidualnych o 2,74 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 16:06

Średnio o 2,74 proc. wzrosły od Nowego Roku ceny energii elektrycznej dla klientów indywidualnych, obsługiwanych przez koncern energetyczny Enion SA. Firma zaopatruje w prąd 2,3 mln odbiorców na terenie Polski południowej.

Średnio o 2,74 proc. wzrosły od Nowego Roku ceny energii elektrycznej dla klientów indywidualnych, obsługiwanych przez koncern energetyczny Enion SA. Firma zaopatruje w prąd 2,3 mln odbiorców na terenie Polski południowej.

    Rzecznik spółki Ewa Groń poinformowała PAP w poniedziałek, że podwyżka wprowadzona przez Enion jest mniejsza od średniego wzrostu opłat za prąd dla całego kraju, który wyniósł 3,18 proc.

    "Staraliśmy się tak kalkulować ceny, aby wzrost cen energii był dla jej użytkowników jak najmniej odczuwalny. W sumie średni wzrost cen jest na poziomie zbliżonym do prognozowanej na 2005 rok skumulowanej inflacji" - ocenił prezes Enion SA Jerzy Topolski.

    Wzrost cen dla odbiorców indywidualnych jest różny w poszczególnych oddziałach koncernu i wynosi: 1,02 proc. w oddziale w Tarnowie, 1,79 proc. w oddziale w Częstochowie, 2,01 proc. w oddziale w Krakowie, 4,18 proc. w oddziale w Bielsku-Białej oraz 4,43 proc. w oddziale w Będzinie.

    Najmniej, bo średnio o 2,15 proc., wzrosły ceny i stawki opłat dla grup taryfowych A, czyli największych klientów koncernu.

    Enion SA rozpoczął działalność w lipcu 2004 roku, w wyniku konsolidacji pięciu zakładów dystrybucji energii elektrycznej z południowej Polski: Zakładu Energetycznego Kraków, Beskidzkiej Energetyki, Będzińskiego Zakładu Elektroenergetycznego, Zakładu Energetycznego Częstochowa i Zakładu Energetycznego Tarnów. Koncern posiada ok. 16 proc. udział w rynku dystrybucji energii w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane