Enter Air kupi dwa kolejne Boeingi

opublikowano: 18-11-2016, 07:53

Enter Air na mocy aneksu do umowy z Boeingiem zmienił zamówienie w ten sposób, że w miejsce dwóch samolotów B737-800 kupi dwa samoloty typu B737-8 MAX i dodatkowo zakontraktował dwie kolejne tego typu maszyny.

Łącznie zamówienie wzrosło do sześciu sztuk B737-8 MAX. 

Zmiana wiąże się też z przesunięciem daty przyjęcia dwóch nowych samolotów na listopad i grudzień 2018 r. z planowanego wcześniej listopada 2017 i kwietnia 2017 r. 

""W ocenie Zarządu Spółki, przyjęcie nowego typu samolotu do użytkowania w pierwszym roku ich produkcji obarczone jest zbyt dużym ryzykiem i może być bardzo kosztowne ze względu na brak zaplecza technicznego, w tym brak rynku części zamiennych, narzędzi, oraz certyfikowanego personelu do obsługi silników takich samolotów" - podano.

Zmiana zamówienia nie wiąże się z dodatkowymi obciążeniami z tytułu przedpłat. Dotychczas uiszczone przedpłaty na zakup 2 samolotów B737-800 zostaną zaliczone na poczet przedpłat z tytułu zakupu 2 samolotów B737-8 MAX, przy czym harmonogram przedpłat zostanie dopasowany do nowego harmonogramu dostaw samolotów. Jednocześnie, pozostałe i wcześniej uzgodnione warunki handlowe nabycia nowych samolotów, nie ulegają zmianie w żadnym z istotnych punktów.

"W ocenie Zarządu Spółki, zawarcie Aneksu jest uzasadnione, pomimo przesunięcia planowanej daty przyjęcia dwóch nowych samolotów od użytkowania. Samoloty B737-8 MAX są samolotami najnowszej generacji, z nowymi silnikami dużo bardziej oszczędnymi, o większym zasięgu, mającymi lepsze osiągi operacyjne, a także dużo bardziej cichymi silnikami niż użytkowane obecnie, co pozwala na łatwiejsze dostosowywanie się do wymogów portów lotniczych w zakresie emisji hałasu" - dodano 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy