Czytasz dzięki

Enter Air nie doleciał na GPW

opublikowano: 09-07-2015, 22:00

Linia lotnicza, specjalizująca się w czarterach, zawiesiła ofertę publiczną. Powód: niesprzyjające warunki rynkowe.

Nic na siłę — mówi Grzegorz Polaniecki, dyrektor generalny Enter Air, spółki, która na razie nie wejdzie na warszawską giełdę, bo jej oferta nie spotkała się z takim zainteresowaniem inwestorów, na jakie liczono.

— Spotkania, które odbyliśmy w ramach roadshow, pokazały, że inwestorzy dobrze oceniają naszą działalność. Potwierdzają to deklaracje inwestorów złożone w procesie budowy księgi popytu, która w znacznym stopniu została pokryta. Zawirowania na światowych rynkach finansowych spowodowane sytuacją w Grecji znacząco osłabiły sentymentdo inwestycji w akcje. Nie chcieliśmy plasować oferty za wszelką cenę, stąd decyzja o jej zawieszeniu — powiedział Grzegorz Polaniecki, który nie wykluczył powrotu do IPO, ale nie sprecyzował, kiedy może do tego dojść. Spółka na początku lipca wydłużyła book-building.

Zarząd liczył na uplasowanie emisji do 7 mln akcji, z której wpływy szacowano na 110 mln zł. Pieniądze miały być przeznaczone na odnowienie floty samolotów. Grzegorz Polaniecki przekonuje, że i tak to nastąpi, tyle że źródłem finansowania będą środki własne. Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce. Grupa wykonuje połączenia dla polskich i zagranicznych biur podróży. Flota przewoźnika składa się z 17 samolotów Boeing 737. © Ⓟ

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane