Enterprise Investors kupiło 80% udziałów w spółce DGS za 380 mln zł

Internet Securities
07-02-2005, 15:26

Polish Enterprise Fund V, zarządzany przez Enterprise Investors (EI), kupił 80% udziałów w DGS Sp. z o. o., producenta zamknięć metalowych do opakowań szklanych. Łączna wartość transakcji wynosi 380 mln zł, poinformowała w poniedziałek Agnieszka Kowalska wiceprezes EI.

Polish Enterprise Fund V, zarządzany przez Enterprise Investors (EI), kupił 80% udziałów w DGS Sp. z o. o., producenta zamknięć metalowych do opakowań szklanych. Łączna wartość transakcji wynosi 380 mln zł, poinformowała w poniedziałek Agnieszka Kowalska wiceprezes EI.

„Fundusz poprzez spółkę kontrolowaną przeznaczył 210 mln zł na zakup udziałów w DGS, natomiast pozostała część transakcji wykupu będzie finansowana kredytem udzielonym przez konsorcjum banków” – powiedziała na konferencji Kowalska.

Kredyt w wysokości 170 mln zł udzieli wspólnie Pekao i Bank Zachodni WBK.

„Powołaliśmy spółkę celową, która zakupiła udziały, jak i zaciągnęła kredyt. W odpowiednim czasie spółka ta zostanie włączona do DGS” – wyjaśnił Michał Rusiecki, partner w EI.

Przedstawiciele EI zapewniali, że po transakcji obecny prezes Krzysztof Grządziel pozostanie na stanowisku i zachowa pakiet 20% udziałów.

„Nie wykluczamy także wejścia spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Myślę, że jest to jednak horyzont co najmniej trzyletni” – powiedział Rusiecki.

Według danych przedstawionych przez fundusz, spółka DGS w 2004 roku zanotowała ponad 215 mln zł przychodów – o 16% więcej w stosunku do poprzedniego roku.

„Rentowność netto spółki wynosi 20% i mamy nadzieję ją utrzymać w kolejnych okresach. Ponad 50% przychodów jest osiągane przez eksport i uważamy, że dzięki nowym rynkom zbytu będzie on się powiększał” – powiedziała Kowalska.

DGS eksportuje swoje wyroby przede wszystkim do krajów byłego Związku Radzieckiego oraz Unii Europejskiej. W najbliższych latach spółka zamierza wydać około 100 mln zł na inwestycje, które zostaną przeznaczone między innymi na rozbudowę mocy produkcyjnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Enterprise Investors kupiło 80% udziałów w spółce DGS za 380 mln zł