Enterprise Investors wciąż rozważa ogłoszenie wezwania na akcje Jelfy

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 17-03-2006, 20:07

Enterprise Investors (EI), który jest konkurentem litewskiego Sanitasu w walce o Jelfę, nie zrezygnował z ogłoszenia wezwania i jeśli je ogłosi to na 100 proc. akcji. O swojej decyzji poinformuje w pierwszym tygodniu kwietnia - poinformował PAP Ryszard Wojtkowski, partner w EI.

Enterprise Investors (EI), który jest konkurentem litewskiego Sanitasu w walce o Jelfę, nie zrezygnował z ogłoszenia wezwania i jeśli je ogłosi to na 100 proc. akcji. O swojej decyzji poinformuje w pierwszym tygodniu kwietnia - poinformował PAP Ryszard Wojtkowski, partner w EI.

"Zrobimy to w pierwszym tygodniu kwietnia, ale nie mogę powiedzieć na 100 proc. (...) Wiemy, że musielibyśmy zrobić wezwanie na 100 proc., żeby ono miało sens i po wyższej cenie. Analizujemy tę sytuację, czy to jest możliwe" - powiedział PAP Wojtkowski.

"Informacje o tym, że zrezygnowaliśmy, są mocno przesadzone (...) Wiemy, że rynek potrzebuje naszej reakcji i nie możemy tego rynku rozczarować, więc podejmiemy decyzję w odpowiednim momencie i zakomunikujemy ją" - dodał.

"Jeżeli podjęlibyśmy decyzję, że nie robimy tego wezwania, to żeby nie robić zamieszania i żeby nie tworzyć nadmiernych oczekiwań, też to ogłosimy - wtedy kiedy taką decyzję podejmiemy. Ale dopóki takiej decyzji nie ogłosiliśmy, to jesteśmy w grze" - powiedział Wojtkowski.

"Będziemy to ogłaszać być może wcześniej, ale najbardziej prawdopodobny termin to jest pierwszy tydzień kwietnia" - dodał.

W ubiegłą środę, 8 marca rozpoczęły się zapisy w wezwaniu litewskiego Sanitasu, ogłoszonym poprzez jego polską spółkę, do sprzedaży wszystkich nie należących do niego 90,01 proc. akcji Jelfy po 93 złote za sztukę. Zapisy potrwają do 6 kwietnia.

Sanitas przebił tym samym wcześniejszą ofertę funduszu Logis Partners zarządzanego przez Enterprise Investors, na dzień przed zakończeniem wezwania EI, który chciał zapłacić 90 zł za akcję. Wezwanie EI nie doszło do skutku z powodu zbyt małego zainteresowania.

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) wraz z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) i PZU, które łącznie mają 47,83 proc. akcji Jelfy, chciało wcześniej wspólnie jako konsorcjum sprzedać ten pakiet akcji Jelfy, jednak porozumienie w sprawie wspólnej sprzedaży wygasło 28 lutego.

Analitycy spodziewają się, że teraz każda z tych stron sprzeda akcje Jelfy już samodzielnie, czekając na to, kto zaoferuje wyższą cenę.

Resort skarbu ma ok. 3,9 proc. akcji Jelfy, państwowa ARP ma ok. 27,7 proc., a grupa PZU ok. 16,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane