Enterprise Investors zainwestował w odżywki dla sportowców

Dzięki funduszowi Scitec zamierza się stać światowym liderem w branży odżywek.

Enterprise Investors (EI) wraz Morgan Stanley Alternative Investment Partners (jako inwestorem mniejszościowym) przejął producenta i dystrybutora odżywek dla sportowców — firmę Scitec.

— Wierzymy w duży potencjał tego rynku ze względu na rosnącą aktywność sportową ludzi na całym świecie. Ciekawe są również produkty firmy, które dzięki wysokiej jakościmają bardzo duży potencjał sprzedażowy. Ta spółka to mieszanka doświadczenia i talentu, umożliwiająca jej dalszy dynamiczny wzrost — mówi Robert Manz, partner zarządzający w EI. Fundusz nie chce ujawnić żadnych danych finansowych Scitecu. Zaznacza jedynie, że spółka jest obecna w 70 krajach, również w Polsce. Pozyskany kapitał ma jej pozwolić na dalszą ekspansję.

— Nasza współpraca z partnerem finansowym pozwoli uczynić Scitec światowym liderem w branży — zapowiadaZsolt Bengyel, założyciel Scitecu, który pozostał mniejszościowym akcjonariuszem w firmie. Rozwój spółki fundusz ma zamiar kontrolować, tak jak zawsze, z pozycji rady nadzorczej. Strony nie ujawniają wartości transakcji i wielkości nabytego pakietu.

Scitec powstał ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych, ale silniejszą pozycję ma w Europie. Dotychczas fundusze EI zainwestowały łącznie 1,6 miliarda EUR w 128 spółek z różnych sektorów gospodarki i zakończyły inwestycje w 96 spółkach, osiągając łączne przychody brutto w wysokości 1,8 mld EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu