Entuzjazm na rynkach w Europie mija, indeksy już się wahają

  • PAP
opublikowano: 14-08-2019, 09:42

Entuzjazm na rynkach w Europie wywołany pozytywnymi sygnałami z USA mija, indeksy giełdowe w środę już się wahają po solidnych zwyżkach na zakończenie wtorkowej sesji, podają maklerzy.

Indeks Stoxx Europe 600 zniżkuje o 0,1 proc. i zmierza do zaliczenia najmocniejszej miesięcznej straty od maja. W środę tanieją spółki wydobywcze, a zyskują telekomunikacyjne.

Nadzieje na rynkach we wtorek wzbudziły informacje z USA, gdzie Waszyngton zapowiedział odłożenie 10-proc. ceł na niektóre produkty importowane z Chin do 15 grudnia, a na inne - zupełne zwolnienie z taryf.

Wicepremier Chin Liu He odbył rozmowę telefoniczną z przedstawicielem ds. handlu USA Robertem Lighthizerem i sekretarzem skarbu USA Stevenem Mnuchinem we wtorek wieczorem, a urzędnicy obu stron mają w ciągu dwóch tygodni ponownie rozmawiać na temat relacji handlowych.

Graczy rynkowych niepokoją jednak słabsze od prognoz dane makro z Chin: produkcja przemysłu w VII rdr wzrosła o 4,8 proc., a oczekiwano +6,0 proc. Z kolei sprzedaż detaliczna wzrosła o 7,6 proc. rdr w VII, a w prognozie było +8,6 proc.

Słabo wygląda też gospodarka Niemiec - Produkt Krajowy Brutto spadł w II kwartale o 0,1 proc. kdk - wynika z I wyliczenia statystyków. W I kw. wzrost wyniósł 0,4 proc.

Na rynku walutowym euro kosztuje 1,1185 USD, japoński jen 106,32 za 1 USD - po wzroście kursu o 0,4 proc., a brytyjski funt jest wyceniany po 1,2062 USD.

Rentowność 10-letnich UST jest na poziomie 1,66 proc., o 4 pb w dół.

Ropa na NYMEX tanieje o 1,2 proc. do 56,44 USD/b.

Złoto traci 0,1 proc. do 1.500,38 USD za uncję

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu