Czytasz dzięki

EP Serwis na trzy zmiany

RAV
opublikowano: 16-07-2010, 00:00

Gazela postawiła na nowy biznes. Inwestycja kosztowała 10 mln zł.

Gazela postawiła na nowy biznes. Inwestycja kosztowała 10 mln zł.

EP Serwis, producent palet z Kozienic, który od pięciu lat zdobywa tytuł Gazeli Biznesu (w najnowszym rankingu najdynamiczniejszych firm zajął 64. miejsce na Mazowszu), rozszerzył działalność.

— Poza produkcją i naprawą palet będziemy zajmować się wytwarzaniem wsporników do palet z surowców wtórnych. Zakończyliśmy już rozbudowę zakładu o dział recyklingu — twierdzi Marek Parkot, wiceprezes EP Serwisu.

Inwestycja kosztowała 10 mln zł, ale niemal połowę pieniędzy wyłożyła Bruksela w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

— Produkt przeszedł już badania i czekamy na odbiór licencji z Niemiec. Powinniśmy ją dostać w sierpniu — mówi wiceprezes.

Firma twierdzi, że nowy biznes przyniesie duże zyski, choć wielkości nie chce ujawnić.

— Popyt na wsporniki jest ogromny: zarówno w Polsce, jak i za granicą, dlatego już prognozujemy, że produkcja będzie odbywać się w systemie trzyzmianowym. Dzięki zmniejszeniu zużycia wysokogatunkowego drewna nasze koszty spadną o 2-3 proc. — zaciera ręce Marek Parkot.

Nowa działalność powinna dodać skrzydeł EP Serwisowi po nieudanym, kryzysowym 2009 r., który uderzyła w całą branżę.

— Mimo że producenci pracowali pełną parą, produkcja urosła o niemal 9 proc., to ceny palet stopniały o blisko 40 proc., do 21 zł za sztukę. W efekcie wiele firm zanotowało straty. Nam na szczęście udało się zakończyć rok na plusie, ale sprzedaż skurczyła się o niemal 25 proc. wobec rekordowego 2008 r., kiedy sięgnęła 35 mln zł — mówi Marek Parkot.

W tym roku widać już jednak poprawę. Firma prognozuje, że sprzedaż palet zwiększy się o 10-15 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane