Equinor kupił Wento od Enterprise Investors

DI
opublikowano: 05-05-2021, 19:44

Polish Enterprise Fund VI, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, sprzedał Wento, lidera rynku energii odnawialnej w Polsce. Nabywcą firmy specjalizującej się w projektach fotowoltaicznych została spółka Equinor. Wartość transakcji opiewa na 100 mln EUR.

Wento powstało w 2012 roku. Początkowo specjalizowała się w energetyce wiatrowej, a następnie skupiła się na fotowoltaice. Od 2016 roku firma wygrała aukcje w systemie wsparcia dla projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 177 MW. Kolejne projekty solarne o mocy przekraczającej 1000 MW są w trakcie przygotowania.

Spółka przejmująca, Equinor, działa w ponad 30 krajach i zajmuje się produkcją energii z wielu źródeł, w tym m.in. ropy, gazu, morskich farm wiatrowych i fotowoltaiki.

„Nasza inwestycja w Wento ewoluowała wraz ze zmieniającymi się losami polskiego rynku OZE. Zespół zarządzany przez Wojciecha Cetnarskiego pokazał, że potrafi dostosować się do panujących warunków, realizując przy tym cel jakim była budowa firmy, która wnosząc znaczący wkład w zieloną transformację polskiego sektora energetycznego, przyniosła atrakcyjne zwroty inwestorom” - powiedział Michał Rusiecki, partner zarządzający w Enterprise Investors. - „Jesteśmy przekonani, że wraz z nowym właścicielem Wento zyska środki potrzebne by zająć jeszcze ważniejsze miejsce rynku OZE w Polsce”- dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane