Czytasz dzięki

Equinor zmniejszy personel poszukujący ropy o 30 proc.

ARŻ, Reuters
opublikowano: 02-10-2020, 11:18

Norweska firma Equinor, zajmująca się ropą i gazem, planuje do 2023 roku zmniejszyć liczbę pracowników poszukiwawczych na całym świecie o ok. 30 proc., aby ograniczyć koszty, ponieważ pandemia wpłynęła negatywnie na popyt na ropę, pisze Reuters.

Equinor poinformował, że podczas poszukiwania nowych zasobów ropy i gazu chce skupić się na wybranych obszarach, w tym na Norwegii, Brazylii i Stanach Zjednoczonych. Planowana redukcja wpłynie na setki stanowisk do końca 2022 roku. 

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Fot. Bloomberg

Firma zapowiedziała wcześniej, że planuje wydać w tym roku 1,1 mld USD na poszukiwania ropy. Pierwotny plan z lutego zakładał wydatki na poziomie 1,4 mld USD. 

Equinor, który pod koniec 2019 r. zatrudniał 21 tys. pracowników, zapowiedział, że w niektórych lokalizacjach będzie oferował odprawy, podczas gdy w Norwegii redukcja nastąpi w wyniku przeniesienia ludzi na inne stanowiska. 

Ceny ropy wzrosły ponad dwukrotnie w porównaniu z kwietniowymi minimami, ale ponownie znalazły się pod presją, gdy rosnące przypadki koronawirusa na całym świecie osłabiły prognozy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane