Era i Emperiauderza w telefonię ojca Rydzyka

KL
opublikowano: 11-09-2009, 00:00

PTC nie chce oddać klientów telefonii wRodzinie. Wraz z Austriakami oferuje telefony dla seniorów.

PTC nie chce oddać klientów telefonii wRodzinie. Wraz z Austriakami oferuje telefony dla seniorów.

Społeczeństwo się starzeje, powiększa się więc nowa grupa odbiorców usług telekomunikacyjnych — przekonują przedstawiciele austriackiej firmy Emporia. We współpracy z Erą właśnie wprowadziła na polski rynek łatwe w obsłudze telefony przeznaczone dla osób starszych.

Emporia otworzyła w Polsce przedstawicielstwo, którym kieruje Grzegorz Możdżyński (wcześniej pracował m.in. w Nokii). W pierwszym roku obecności w Polsce firma spodziewa się sprzedaży na poziomie co najmniej 50 tys. telefonów i wzrostu w kolejnych latach. Firma chciałaby sprzedać w Polsce w sumie około 250 tys. aparatów (docierać do 5 proc. pokolenia w wieku ponad 65 lat). Tylko w tym roku na całym świecie planuje sprzedaż pół miliona takich telefonów.

— W ciągu trzech kolejnych lat chcemy zainwestować w badania nad telefonami dla osób starszych 10 mln EUR — mówi Eveline Pupeter-Fellner, współwłaścicielka i prezes Emporii.

W ten segment celuje też polska firma MyPhone, należąca do giełdowej spółki Teletorium. Wypuściła model pod nazwą Simply, który sprzedaje w sieci telefonii komórkowej wRodzinie (założonej przez Fundację Lux Veritatis i Centernet, należący do funduszu Midas).

Zarówno Myphone, jak i Emporia rywalizują nie tylko za pomocą łatwej obsługi i dużych klawiszy, ale także przycisków ratunkowych czy wysyłania automatycznych esemesów w sytuacji zagrożenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy