Era utworzyła rezerwy na TP SA

Tadeusz Markiewicz
opublikowano: 12-11-2002, 00:00

Polska Telefonia Cyfrowa (PTC), operator największej w Polsce sieci telefonii komórkowej Era, utworzyła w trzecim kwartale 52,7 mln zł rezerw na rozliczenia z TP SA po decyzji Urzędu Antymonoplowego.

W listopadzie '01 r. Urząd Regulacji Telekomunikacji (URT) wydał decyzję obniżającą średnio o 67 proc. stawki rozliczeniowe za ruch wychodzący z sieci PTC do TP SA. Operator odwołał się do Sądu Antymonopolowego (SA). 6 listopada '02 sąd je uznał.

„Koszty rozliczeń międzyoperatorskich wykazywane przez PTC w oparciu o decyzję prezesa URT, w okresie od wydania decyzji do końca trzeciego kwartału '02, były niższe o 52,7 mln zł od kosztów, jakie wynikałyby ze stawek przed wydaniem decyzji. PTC zdecydowała się utworzyć rezerwę w wynikach za trzeci kwartał '02 na pełną kwotę” —napisała Era w komunikacie.

Operator ogłosi wyniki za trzeci kwartał 13 listopada. PTC zamierza wystąpić do Sądu Najwyższego o kasację decyzji SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Markiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Era utworzyła rezerwy na TP SA