Erdogan grozi „gospodarczym terrorystom”

Marek Druś
13-08-2018, 18:39

Prezydent Turcji Tayyip Erdogan oskarżył „gospodarczych terrorystów” o szkodzenie tureckiej gospodarce poprzez rozpowszechnianie fałszywych informacji. Zagroził im działaniami prawnymi, donosi Reuters.

W poniedziałek lira osłabła do rekordowych 7,24 za dolara. Turecka waluta straciła już ponad 40 proc. wartości wobec dolara od początku tego roku.

Zobacz więcej

Recep Tayyip Erdogan fot. Bloomberg

- W mediach społecznościowych działają gospodarczy terroryści – powiedział w poniedziałek Erdogan podczas spotkania z ambasadorami Turcji. - Oni są prawdziwą siecią zdrady. Nie damy im czasu. Ci, którzy rozpowszechniają spekulacje zapłacą należną cenę – dodał.

Prezydent Turcji wskazał jako przykład pogłoski o możliwości wprowadzenia kontroli kapitału w reakcji na załamanie liry, która tylko w piątek straciła 18 proc. wartości.

Erdogan kolejny raz stwierdził, że załamanie liry nie ma żadnego uzasadnienia gospodarczego.

Tureckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło, że udało mu się zidentyfikować 346 kont w mediach społecznościowych, na których pojawiły się wpisy o kursach walutowych, tworzące negatywny obraz gospodarki. Zapowiedziało podjęcie kroków prawnych wobec ich autorów.

Reuters przypomina, że to obawy o większą ingerencję Erdogana w gospodarkę w dużym stopniu powodują odwrót inwestorów od tureckich aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Erdogan grozi „gospodarczym terrorystom”