Erdogan grozi „gospodarczym terrorystom”

opublikowano: 13-08-2018, 18:39

Prezydent Turcji Tayyip Erdogan oskarżył „gospodarczych terrorystów” o szkodzenie tureckiej gospodarce poprzez rozpowszechnianie fałszywych informacji. Zagroził im działaniami prawnymi, donosi Reuters.

W poniedziałek lira osłabła do rekordowych 7,24 za dolara. Turecka waluta straciła już ponad 40 proc. wartości wobec dolara od początku tego roku.

Recep Tayyip Erdogan
Zobacz więcej

Recep Tayyip Erdogan fot. Bloomberg

- W mediach społecznościowych działają gospodarczy terroryści – powiedział w poniedziałek Erdogan podczas spotkania z ambasadorami Turcji. - Oni są prawdziwą siecią zdrady. Nie damy im czasu. Ci, którzy rozpowszechniają spekulacje zapłacą należną cenę – dodał.

Prezydent Turcji wskazał jako przykład pogłoski o możliwości wprowadzenia kontroli kapitału w reakcji na załamanie liry, która tylko w piątek straciła 18 proc. wartości.

Erdogan kolejny raz stwierdził, że załamanie liry nie ma żadnego uzasadnienia gospodarczego.

Tureckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oświadczyło, że udało mu się zidentyfikować 346 kont w mediach społecznościowych, na których pojawiły się wpisy o kursach walutowych, tworzące negatywny obraz gospodarki. Zapowiedziało podjęcie kroków prawnych wobec ich autorów.

Reuters przypomina, że to obawy o większą ingerencję Erdogana w gospodarkę w dużym stopniu powodują odwrót inwestorów od tureckich aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu