Ericsson zakończył kwartał wyższym zyskiem od oczekiwanego

(Marek Druś)
22-04-2005, 11:06

Ericsson, największy na świecie producent infrastruktury sieci komórkowych, osiągnął w pierwszym kwartale o 73 proc. wyższy zysk od zanotowanego w tym samym okresie ubiegłego roku. Okazał się on także wyższy od prognozowanego przez analityków.

Ericsson, największy na świecie producent infrastruktury sieci komórkowych, osiągnął w pierwszym kwartale o 73 proc. wyższy zysk od zanotowanego w tym samym okresie ubiegłego roku. Okazał się on także wyższy od prognozowanego przez analityków.

Zysk netto Ericssona wyniósł w minionym kwartale 4,64 mld SEK. Sprzedaż wzrosła o 12 proc. do 31,5 mld SEK. Analitycy prognozowali 4,0 mld SEK zysku przy 30,3 mld SEK sprzedaży.

Szwedzki koncern podał, że poprawa wyników to zasługa rosnącego zainteresowania antenami i stacjami bazowymi na rynku europejskim i w Ameryce Łacińskiej.

Ericsson spodziewa się wzrostu konkurencji w tym roku. Prognozuje także niższe tempo wzrostu rynku.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Ericsson zakończył kwartał wyższym zyskiem od oczekiwanego