ERIF świętuje milion dłużników

SW
opublikowano: 23-01-2012, 00:00

Firmy nie płacą innym firmom i nie regulują opłat za usługi telekomunikacyjne — wynika z wpisów Rejestru Dłużników ERIF.

Rejestr Dłużników ERIF BIG, należący do grupy KRUK, ma powód do świętowania — liczba wpisów przekroczyła 1 mln. Natomiast wartość spraw odnotowanych w rejestrze na koniec 2011 r. sięgnęła prawie 4,8 mld zł, czyli o 10 proc. więcej w porównaniu z III kwartałemub.r. (4,3 mld zł). Pojawiły się także wpisy pozytywne. Długi przedsiębiorstw stanowią 5 proc. wpisów. Wynikają one najczęściej z nieuregulowanych opłat za usługi telekomunikacyjne oraz faktur niezapłaconych innym przedsiębiorcom. Najwyższy dług podmiotu niebędącego konsumentem wynosi prawie 14,5 mln zł. Z okazji przekroczenia 1 miliona rekordów ERIF przygotował dla swoich klientów promocje. Przedsiębiorcy, którzy w styczniu podpiszą z Rejestrem Dłużników ERIF umowę, przez pierwszy miesiąc współpracy za abonament zapłacą 1 zł. Z kolei konsumenci do końca stycznia za pośrednictwem serwisu info- Konsument.pl bezpłatnie wielokrotnie będą mogli sprawdzić w rejestrze, czy sami figurują w jego zasobach oraz czy firma, z którą zamierzają współpracować, jest wiarygodnym partnerem i rzetelnie reguluje swoje należności. Rejestr działa od 2004 r. i przyjmuje, przechowuje oraz ujawnia informacje gospodarczeo dłużnikach posiadających zaległe zobowiązania, a także o podmiotach, które terminowo je regulują. Nierzetelni płatnicy, którzy znajdą się w rejestrze, mogą mieć utrudniony dostęp m.in. do produktów finansowych, a rzetelni mogą potwierdzić swoją wiarygodność finansową. Z usług Rejestru Dłużników ERIF korzystają m.in. banki, instytucje pożyczkowe, firmy leasingowe i faktoringowe, ubezpieczyciele, firmy windykacyjne i fundusze sekurytyzacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu