Erika Steinbach potwierdza swą krytykę polskich partii rządzących

opublikowano: 08-03-2007, 16:14

Przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV) Erika Steinbach (CDU), ostro krytykowana także w Niemczech za  porównanie polskich partii rządzących do niemieckich ugrupowań prawicowo-ekstremistycznych, obstaje przy swoim i odmawia przeprosin.

"Nie będę przepraszała partii, która nazywa Żydów odmiennymi biologicznie od reszty świata i wierzy, że ludzie ci powinni z tego powodu mieszkać w getcie - powiedziała w czwartek Steinbach rozgłośni radiowej MDR Info. - Nie przeproszę żadnej partii, która urządza nagonkę na homoseksualistów. Nie przeproszę żadnej partii, która wywiera silną presję na dziennikarzy i która opowiada się za karą śmierci".

Erika Steinbach w wywiadzie prasowym zarzuciła Polsce brak zainteresowania odprężeniem w stosunkach z Niemcami i porównała rządzące obecnie w Polsce partie polityczne z prawicowo- ekstremistycznymi ugrupowaniami w Niemczech - Republikanami, DVU i NPD. Następnie, podczas spotkania Związku Wypędzonych, potwierdziła swe stanowisko, zarzucając polskiej koalicji rządowej antysemityzm, homofobię i popieranie kary śmierci.

Niemieccy Socjaldemokraci (SDP), liberałowie (FDP) i Zieloni zażądali, by Steinbach przeprosiła polski rząd. Chadecja uznała wypowiedź Steinbach za "niestosowną". Zieloni i FDP domagają się odwołania Eriki Steinbach z funkcji rzecznika ds. praw człowieka klubu parlamentarnego CDU/CSU w Bundestagu. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Erika Steinbach potwierdza swą krytykę polskich partii rządzących