Ernst & Young: 86 proc. ofert ICO przynosi stratę

opublikowano: 22-10-2018, 14:32

Cieszące się szaloną popularnością w ubiegłym roku oferty ICO w zdecydowanej większości generują obecnie inwestorom straty, poinformowała firma Ernst & Young.

W najnowszym raporcie eksperci Ernst & Young informują, że w pierwszym półroczu 2018 roku aż 86 proc. wiodących ofert ICO, notowanych na kryptogiełdach w 2017 roku, przynosiło inwestorom stratę. Portfel tych ICO jest wyceniany o 66 proc. poniżej szczytowej wartości.

ICO to oferty dzielące cechy crowdfundingu i pierwotnej oferty publicznej akcji, podczas których inwestorzy kupowali tworzone nowe kryptowaluty w nadziei, że ich wartość wzrośnie jeśli stojący za nimi pomysł na biznes w obszarze wirtualnych pieniędzy okaże się rynkowym hitem. W 2017 roku oferty ICO cieszyły się szaloną popularnością w związku z równie szalonym popytem na kryptowaluty.

- Pomimo ubiegłorocznego szaleństwa na punkcie ICO, wydaje się iż towarzyszył mu znaczący brak zrozumienia ryzyka i korzyści związanych z tą inwestycją – powiedział Paul Brody z Ernst & Young.

Z raportu firmy wynika, że ok. 30 proc. wszystkich ofert ICO straciło całą wartość.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu