Erste Bank: NIE KUPUJ akcji ITI Holdings

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 27-06-2002, 16:48

ITI ustalił zbyt wysokie widełki cenowe w swej ofercie publicznej - uznali analitycy Erste Banku. W raporcie z 27 czerwca radzą oni inwestorom, by nie odpowiadali na ofertę właściciela telewizji TVN.

- Wyceniamy spółkę na 191 mln USD (768 mln zł), czyli na 4,9 zł na akcję przed oferta i na 4 zł po, a więc znacznie poniżej widełek. W tej sytuacji odradzamy uczestnictwo w ofercie i oczekujemy, że w notowaniach giełdowych spółka będzie się zachowywała gorzej niż rynek, jeżeli ustalone widełki zostaną utrzymane - sadzą analitycy banku.

Bank zauważa, że rozwój ITI uzależniony jest od tempa wzrostu rynku reklamowego. Te zaś nie będzie wyższe od dynamiki całej gospodarki. W najbliższych czterech latach wydatki na reklamę ustabilizują się na poziomie 1,1 proc. PKB.

Z drugiej strony, niejasna struktura holdingu może oznaczać, że w przyszłości akcjonariusze mniejszościowi nie będą czerpać korzyści z rozwoju firmy. Holding składa się z wielu spółek medialnych, a najcenniejszym jego aktywem jest telewizja TVN, w której bezpośrednio nie jest akcjonariuszem większościowym.

ITI oferuje 95,7 mln akcji, czyli 41,5 proc. swego kapitału. Widełki cenowe oferty ustalono na poziomie 9,75-14 zł za akcję.

ONO, Reuters

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Erste Bank: NIE KUPUJ akcji ITI Holdings