ESky.pl odkłada plany debiutu giełdowego

PAP
27-10-2009, 12:43

eSKY.pl, spółka sprzedająca bilety lotnicze przez Internet, odkłada na czas nieokreślony zapowiadany wcześniej debiut na  warszawskiej giełdzie. Spółka jest w stanie finansować swoje inwestycje bez potrzeby pozyskiwania środków ze źródeł zewnętrznych - poinformowali na  wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

"Na dzień dzisiejszy odkładamy na czas nieokreślony debiut na giełdzie, jednak oczywiście nie można wykluczyć, że w którymś momencie powrócimy ponownie do tych planów" - powiedział Piotr Stępniewski, prezes spółki.

"Nie mamy obecnie potrzeby pozyskiwania środków z rynku kapitałowego. Rozwijamy się organicznie i jesteśmy w stanie sami finansować nasze inwestycje. Nasza decyzja po części jest spowodowana również niepewną sytuacją panującą obecnie na giełdzie" - dodał.

Przedstawiciele eSky.pl podkreślili dobrą sytuację finansową spółki.

"Tegoroczne przychody spółki wzrosną o ponad 60 proc. rdr i wyniosą 120 mln zł. Zysk w pierwszym półroczu tego roku wyniósł 1, 4 mln zł i spodziewamy się powtórzenia tego wyniku w drugiej połowie roku" - powiedział Łukasz Habaj, wiceprezes spółki.

Na wtorkowej konferencji spółka poinformowała o zawarciu umowy o partnerstwie strategicznym z największym na świecie internetowym biurem podróży - Expedia. W ramach współpracy oferta eSky.pl zostanie wzbogacona o system rezerwacji miejsc hotelowych online.

"Uruchomienie oferty hotelowej na eSky.pl jest jednym z najważniejszych momentów rozwoju naszej firmy. W sprzedaży biletów lotniczych online osiągnęliśmy już pozycję lidera, a obecnie rozszerzamy ofertę o komplementarne, indywidualne pakiety turystyczne - powiedział Habaj.

eSky.pl istnieje od 2004 roku i jest obecnie największym brokerem biletów lotniczych w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ESky.pl odkłada plany debiutu giełdowego