Espirito Santo FG wystąpił o ochronę przed wierzycielami

WST
opublikowano: 24-07-2014, 20:21

Espirito Santo Financial Group, właściciel 20,1 proc. udziałów w portugalskim kredytodawcy Banco Espirito Santo poinformował o wystąpieniu o ochronę przed wierzycielami na podstawie prawa luksemburskiego, gdyż nie jest w stanie spełnić określonych zobowiązania dłużnych, donosi Bloomberg.

Instytucja z siedzibą w Luksemburgu ocenia, że jej ekspozycja na Grupo Espirito Santo, w tym Espirito Santo International i Rioforte,  wynosi około 2,35 mld EUR
Espirito Santo International jest w pełni właścicielem Rioforte, który z kolei posiada 100 proc udziałów Espirito Santo Irmaos SGPS SA. Z kolei ta spółka jest właścicielem 49 procent Espirito Santo Financial. Grupo Espirito Santo obejmuje przedsiębiorstwa związane z rodziną, potomków założyciela banku Espirito Santo.

Jeden z oddziałów Banco Espirito Santo w Lizbonie (fot. Bloomberg)
Jeden z oddziałów Banco Espirito Santo w Lizbonie (fot. Bloomberg)
None
None

10 lipca Banco Espirito Santo informował, że ma ekspozycję wartości 1,18 mld EUR na firmy  Grupo Espirito Santo poprzez kredyty, papiery wartościowe i inne instrumenty i że czeka na opublikowanie planu restrukturyzacji tej grupy w celu dokonania oceny wielkości potencjalnych. Kredytodawca powiedział również, że dysponuje buforem kapitałowym wartości 2,1 mld EUR, powyżej minimum wymaganego przez nadzorcę rynku co jest następstwem czerwcowego podwyższenia kapitału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane