Czytasz dzięki

Estee Lauder zapowiada niższy zysk i cięcia etatów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 20-08-2020, 14:26

Amerykański koncern kosmetyczny zmienił prognozę zysku za pierwszy kwartał w związku ze stratą w okresie od kwietnia do czerwca. Spółka ogłosiła, że w najbliższym czasie będzie musiała zwolnić część załogi i zamknąć niektóre sklepy, pisze Reuters.

Estee Lauder i inne firmy z branży odnotowały potężne straty ze względu na ograniczenia podróży i zamknięcie sklepów wolnocłowych na lotniskach.

Zobacz więcej

Sklep Estee Lauder

Fot. Bloomberg

Koncern ogłosił, że w najbliższym czasie zwolni od 1500 do 2000 pracowników na całym świecie. Od 10 do 15 proc. wszystkich stacjonarnych placówek handlowych ma zostać zlikwidowanych. 

Sprzedaż netto spadła do 2,43 mld USD z 3,59 mld USD w analogicznym okresie ubiegłego roku. Analitycy oczekiwali przychodów na poziomie 2,45 mld USD.

W kwartale zakończonym 30 czerwca spółka odnotowała stratę w wysokości 462 mln USD, czyli 1,28 USD na akcję. Rok wcześniej był to zysk w wysokości 157 mln USD, czyli 43 centy na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane