Estończycy chcą 5 proc. polskiego rynku energii

opublikowano: 11-04-2017, 08:48
aktualizacja: 11-04-2017, 08:53

Hando Sutter, prezes państwowej estońskiej spółki Eesti Energia ujawnił, że jej celem jest osiągnięcie 5 proc. udziału w polskim rynku energii, donosi serwis baltic-course.com.

We wrześniu ubiegłego roku Puls Biznesu informał, że spółka Enefit, należąca do Eesti Energia, największego koncernu energetycznego w krajach bałtyckich, wchodzi na polski rynek. Enefit miał zaoferować w Polsce klientom biznesowym zakup energii elektrycznej, a w drugim kwartale 2017 r. również gazu. Energię elektryczną miał kupować przede wszystkim na Towarowej Giełdzie Energii, a także w ramach kontraktów dwustronnych.

Zobacz więcej

Marek Wiśniewski

Sutter powiedział, że Eesti Energia nie inwestuje na początku w Polsce na dużą skalę i stawia głównie na wzrost organiczny. W przyszłości ma rozważyć inwestycje w energię z odnawialnych źródeł, ale jak dotąd nie prowadzi bezpośrednich rozmów w tej sprawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, baltic-course.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu