Estońska firma sprzeda nam energię i gaz

Barbara Warpechowska
opublikowano: 29-09-2016, 22:00

Spółka Enefit, należąca do Eesti Energia, największego koncernu energetycznego w krajach bałtyckich, wchodzi na polski rynek.

Enefit to spółka handlowa należącą w 100 proc. do Eesti Energia z siedzibą w Tallinie. Kontroluje 60 proc. rynku energii elektrycznej w Estonii, łącznie 25 proc. rynku energii w krajach bałtyckich, a także 25 proc. rynku gazu odbiorców instytucjonalnych w Estonii. W Polsce zaoferuje klientom biznesowym zakup energii elektrycznej, a w drugim kwartale 2017 r. również gazu.

— Chcemy sprzedawać energię w obszarze Morza Bałtyckiego i rozwijać się w kierunku koncernu o zasięgu regionalnym. Zamierzamy wykorzystaćdoświadczenie z rynków Estonii, Łotwy i Litwy, by rozpocząć działalność w Polsce. Oceniamy ten rynek jako bardzo wymagający, jednak jesteśmy przekonani, że wyróżnimy się ofertą. Wszędzie, gdzie działamy, staramy się odróżnić od reszty graczy elastycznością produktów, skutecznością obsługi i ceną dostosowaną do potrzeb klienta. Te trzy elementy będą podstawą do wypracowaniaoferty dla polskich odbiorców — podkreśla Hando Sutter, CEO Eesti Energia.

Enefit zaoferuje energię elektryczną kupowaną przede wszystkim na Towarowej Giełdzie Energii, a także w ramach kontraktów dwustronnych. Spółka znajduje się w fazie organizacji, finalizowane są prace związane z rejestracją i uzyskiwaniem pozwoleń. Firma rozwija infrastrukturę informatyczną do obsługi klientów. Będzie sprzedawała energię i gaz ziemny w całej Polsce za pośrednictwem kanału partnerskiego (oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw) oraz własnego zespołu handlowego (oferta dla dużych firm). Enefit tworzy sieć partnerów handlowych i rekrutuje doświadczonych handlowców, którzy będą odpowiedzialni za obsługę największych klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu