ET chce szybkich zmian w KRS PTC

MGOR
opublikowano: 22-08-2006, 00:00

Pozostający pod wpływami francuskiego koncernu medialnego Vivendi Elektrim Telekomunikacja (ET) domaga się jak najszybszych zmian w księgach rejestrowych Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) — po tym jak sąd apelacyjny wstrzymał skuteczność uznania na terenie Rzeczypospolitej wiedeńskiego wyroku trybunału arbitrażowego.

— Jest to już kolejna decyzja sądu, która potwierdza prawa ET do udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej. Powrót ET do PTC da spółce szanse na odzyskanie jej pozycji rynkowej i rozwój — mówi Philippe Houdouin, prezes Elektrimu Telekomunikacji.

Przypomnijmy, że na podstawie wyroku trybunału Elektrim uznał, że jest właścicielem 48 proc. udziałów PTC. Taki też zapis widnieje w sądzie rejestrowym. Wraz z Deutsche Telekom warszawska spółka kontroluje operacyjną działalność operatora komórkowego. Elektrim nie komentuje decyzji sądu apelacyjnego. Niedawno Vivendi odrzuciło propozycję Elektrimu sprzedaży za 1 mld EUR udziałów w ET i tym samym zakończenia sporów prawnych o udziały PTC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGOR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy