ET domaga się od Elektrimu zapłaty ponad 11,76 mld zł

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 06-05-2005, 20:45

Elektrim otrzymał od spółki Elektrim Telekomunikacja (ET) wezwanie do zapłaty kwoty 11 760 560 000 zł z tytułu strat poniesionych przez ET spowodowanych działaniami Elektrim, podjętymi w celu wykonania wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu.

Elektrim otrzymał od spółki Elektrim Telekomunikacja (ET) wezwanie do zapłaty kwoty 11 760 560 000 zł z tytułu strat poniesionych przez ET spowodowanych działaniami Elektrim, podjętymi w celu wykonania wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu.

ET żąda dokonania niezwłocznej zapłaty powyższej kwoty. Zarząd Elektrimu podkreśla, że powyższe roszczenie nie ma podstaw, podobnie jak wcześniejsze żądanie ET, aby Elektrim złożył oświadczenie w sądzie rejestrowym, że nie jest wspólnikiem PTC co stoi w sprzeczności z postanowieniami prawomocnego wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu (z 26 listopada 2004 r.) uznanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane