ET żąda 11,76 mld zł odszkodowania od Elektrimu w sprawie PTC

Internet Securities
opublikowano: 09-05-2005, 09:10

Elektrim Telekomunikacja, spółka kontrolowana przez francuski koncern Vivendi Universal, zażądał od Elektrimu SA 11,76 mld zł z tytułu strat poniesionych przez ET w wyniku działań Elektrimu związanych z arbitrażem na temat własności udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), podał Elektrim w komunikacie w piątek wieczorem.

Elektrim Telekomunikacja, spółka kontrolowana przez francuski koncern Vivendi Universal, zażądał od Elektrimu SA 11,76 mld zł z tytułu strat poniesionych przez ET w wyniku działań Elektrimu związanych z arbitrażem na temat własności udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC), podał Elektrim w komunikacie w piątek wieczorem.

ET żąda dokonania niezwłocznej zapłaty powyższej kwoty, głosi komunikat.

„Zarząd Elektrim SA podkreśla, że powyższe roszczenie nie ma podstaw, podobnie jak wcześniejsze żądanie ET, aby Elektrim SA złożył oświadczenie w sądzie rejestrowym, że nie jest wspólnikiem PTC co stoi w sprzeczności z postanowieniami prawomocnego wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, uznanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie” – napisał Elektrim.

Vivendi zainwestowała w Polsce 1,8 mld EUR w 1999 roku sądząc, że nabywa od Elektrimu kontrolę nad PTC poprzez wniesienie do Elektrimu Telekomunikacja 48% udziałów operatora sieci Era i Heyah. Zakwestionował to jednak w sądzie arbitrażowym w Wiedniu inny udziałowiec PTC - Deutsche Telekom (49%).

Obecnie jednak to Elektrim SA figuruje w Krajowym Rejestrze Spółek (KRS) jako 48-proc. udziałowiec PTC, i według tego rejestru ET nie ma żadnych udziałów największego w Europie Środkowowschodniej operatora telefonii komórkowej.

Obecnie międzynarodowe i polskie sądy rozpatrują liczne pozwy jakie Vivendi złożyła przeciw Elektrimowi SA i DT, i odwrotnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane