Euler Hermes będzie gwarantem

TB
opublikowano: 16-01-2007, 00:00

W ciągu pięciu lat gwarancje ubezpieczeniowe mają stanowić 10 proc. portfela.

W ciągu pięciu lat gwarancje ubezpieczeniowe mają stanowić 10 proc. portfela.

Towarzystwo ubezpieczeniowe TU Euler Hermes, lider w ubezpieczeniach należności krajowych i zagranicznych (tzw. kredytu kupieckiego), w 2006 r. zebrało 121 mln zł składek, o 10,8 proc. więcej niż rok wcześniej. Teraz chce wejść w segment gwarancji ubezpieczeniowych, który ostatnio dynamicznie się rozwija. Można szacować, że w 2006 r. przychody ubezpieczycieli w tym segmencie zwiększyły się o 19 proc. — do 162 mln zł.

Od stycznia w ofercie ubezpieczyciela znajdują się gwarancje: przetargowe (zapłaty wadium), należytego wykonania kontraktu, zapłaty zaliczki, właściwego usunięcia wad i usterek oraz zapłaty długu celnego. Słowem — klasyka.

— Będziemy usatysfakcjonowani, gdy z gwarancji ubezpieczeniowych uda nam się zebrać w tym roku 500 tys. zł. Planujemy przypis składki ogółem na 145 mln zł — mówi Ryszard Micyk, wiceprezes spółki.

Za kilka lat gwarancje mają stanowić 10 proc. portfela. Przy sprzedaży nowych produktów TU liczy na wsparcie siostrzanego Allianz Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy