EUR/USD lekko rośnie, o jego losach przesądzą dane

XTB
opublikowano: 03-10-2007, 09:54

Po dwóch dniach spadków EUR/USD, które póki co  trzeba traktować jako ruch korekcyjny, środowy poranek przynosi umocnienie wspólnej waluty w relacji do dolara. O godzinie 9:43 para ta testowała poziom 1,4177 dolara, wobec 1,4174 wczoraj na zamknięciu i wobec wczorajszego minimum na 1,4137 dolara.

Dzisiejsze zachowanie eurodolara będzie przede wszystkim determinowane przez dane makroekonomiczne z Europy i USA. Pomiędzy godziną 9:50 a 10:30 zostaną opublikowane wrześniowe indeksy aktywność sektora usług we Francji, Niemczech, strefie euro i Wielkiej Brytanii. Wiele wskazuje na to, że dane nie zachwycą i mogą być potencjalnym źródłem osłabienia wspólnej waluty. Jednak to nie te raporty będą kształtować sytuacji w dniu dzisiejszym, a być może również w kolejnych dniach. O tym ma szanse zdecydować publikacja raportów Challengera i ADP odnoszących się do amerykańskiego rynku pracy.

Zwykle dane te nie mają większego znaczenia. Dziś jednak mogą być potraktowane jako zapowiedź tego, co w najbliższy piątek pokażą oficjalne dane o stopie bezrobocia (prognoza: 4,7 proc.) i zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA (prognoza: 100 tys.), a co się z tym wiąże, mogą być istotnym impulsem dla rynku walutowego.

Popołudniu zostanie jeszcze opublikowany indeks aktywności amerykańskiego sektora usług. Dane te będą miały znaczenie tylko wówczas, gdy żadnych emocji nie wyzwolą wcześniejsze raporty z rynku pracy. Analitycy szacują, że we wrześniu nastąpiło pogorszenie kondycji sektora usługowego, co przełożyło się na spadek obrazującego go indeksu ISM do 55 pkt. z 55,8 pkt. w sierpniu.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: XTB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / EUR/USD lekko rośnie, o jego losach przesądzą dane