EUR/USD po pierwszym podejściu do strefy oporu…

  • Marek Rogalski
opublikowano: 02-01-2018, 17:42

Wskazywany rano rejon 1,2058-1,2092 okazuje się jednak być trudny do przejścia „z marszu”, co nie jest szczególnym zaskoczeniem. Rynek będzie potrzebował nowego „paliwa”, aby móc sforsować w/w poziomy.

Dzisiaj wsparciem były wygłoszone w ostatni weekend słowa członka ECB (Benoit Coeure), jakie zostały zamieszczone przez jeden z chińskich magazynów finansowych, Caixin Global, w którym dał on do zrozumienia, że nie można wykluczyć, że program QE nie zostanie przedłużony poza termin września 2018 r. To nasiliło tylko spekulacje wokół polityki ECB w tym roku. Wydaje się jednak, że przy obecnych poziomach EUR/USD oficjele mogą bardziej pokusić się o próby „werbalnej” interwencji mającej na celu ograniczenie nadmiernej aprecjacji europejskiej waluty. Oczywiście jej skuteczność byłaby znikoma w długim terminie, ale w krótkim mogłaby wpłynąć na nastroje na rynku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Rogalski, Główny analityk walutowy, Dom Maklerski BOŚ S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy